saglikli sac

 SAĞLIKLI SAÇLARINIZLA IŞILDAYIN  

                                                                       
Gün içerisinde kendinizi iyi hissetmemizi sağlayacak en önemli şeylerden birisi sağlıklı saçlardır. Hacimli, canlı, parlayan ve kepeksiz saçlara kim sahip olmak istemez ki. Peki, nasıl sağlıklı saçlara kavuşacağız, neler yapmalıyız?
Görünüşümüz vazgeçilmez parçası saçlarımız olduğuna göre iyi görünmek ve iyi hissetmek için gerekli ne varsa özen göstermeliyiz.
O zaman vakit kaybetmeden uygulamaya başlayalım.
·         Altın kural: Muhakkak altı haftada bir saçlarınızın uçlarından kestirin. Böylece hem saç kırıklarını önlemiş olacaksınız hem de daha sağlıklı uzayan saçlarınız kavuşacaksınız. ·
Saçlarınızın maruz kaldığı ısıyı azaltın: Çok sıcak suyla yıkamayın, saçlarınız düz kullanmak ya bukleler oluşturmak için düşük derecede ayarlayarak şekillendiricileri kullanın. Aksi durumda saçlarını matlaşacaktır.
·        Protein: Saçlar keratein proteinden oluşuyor. Bunu sağlayan besin maddesi de demirdir. Saç dökülmeleri de bu besin eksikliğinden kaynaklanıyor. O yüzden beslenmenize dikkat etmelisiniz. D Vitamini için balık, süt, yumurta tüketebilirsiniz. ·   Genetik deri problemleri varsa doktorunuza başvurun. Sağlıksız bir deriyle sağlıklı saçlara sahip olmanız mümkün değildir. Doktorunuzun tedavi yöntemini ve önerilerini uygulayın.·   Bitkisel yağlarla saçınızın besleyebilirsiniz.
·         Yeşil sabun kullanın. Kullanmış olduğumuz kimyasallardan üretilen şampuanlar saçın kalitesini düşürür. Yeşil sabun saçın nemini dengeleyerek hafif hissetmenizi sağlayacaktır. Kepeklenme sorunu çözüm sunan yeşil sabun aynı zamanda saç renginizin orijinal haline dönmesini etkili olur. Düzenli kullanımda tüm faydalarını göreceksinizdir.
Daha sağlıklı görünen saçlara kavuşmak hayal değil. Tabi günün her saati parlak ve göz alıcı olmak emek ister. Her güne ışıldayarak başlamak için gerekli ilgiyi saçlarınıza göstermelisiniz.

Yazar: sunsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir