makyaj makyaj

Makyaj Bağımlılığı Nedir?

Makyaj, kadınların asla vazgeçemeyecekleri bir parçasıdır. Özellikle bazı kadınları makyajsız dahi göremezsiniz. İş hayatında çalışırken, gezmeye çıktıklarında ki gibi doğal günlük rutinlerinin dışında eve otururken hatta bakkala giderken bile makyaj yapanlar da vardır.

Makyajsız olduklarında kendilerini kötü ve yetersiz hisseder, adeta kendilerini makyaj yapmaya zorunlu olarak görürler. Fakat kendilerini böyle hissedip görmelerinden ziyade makyaj bağımlısı olduklarını bir türlü fark edemez hatta kendilerine bu durumlarından bahsedildiğinde ise bir güzel savunma yapıp inkar ederler.

Bu yazımızda sizlere makyaj bağımlısı olup olmadığınızı sınayabileceğiniz bir takım bağımlılıkla ilgili bilgiler vereceğiz.

SOSYAL MEDYA

makyaj bağımlısı

Makyaj bağımlısı olup olmadığınız en kolay şekilde tespit edebileceğiniz bir platformdur. Şimdi sizden kendinizi şu şekilde analiz etmenizi istiyorum; Bir hesap yapın, sosyal medyada neleri ve kimleri takip ediyorsunuz. Eğer insandan ve çeşitli başka şeylerden çok makyajla ilgili sayfaları takip ediyorsanız bağımlı olabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ YAPARKEN DİKKAT!

Alışveriş her kadının vazgeçilmezidir. Özellikle de kıyafet alışverişleri. Fakat makyaj bağımlılarında durum tam tersidir makyaj malzemeleri satan dükkanlar birinci hedefleri olur.

MAKYAJSIZ DIŞARIYA ADIM ATAMAMAK

Eğer en acil durumlarda dahil dışarıya makyaj yapmadan çıkamıyorsanız. Siz bir makyaj bağımlısısınızdır.

RUHUNUZU MAKYAJLA DOYURMAK

Eğer makyaj yapınca kendinizi mutlu ve rahatlamış hissediyorsanız makyaj bağımlılığının bu maddesine örneksiniz.

Yazar: sunsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir