hamile

Hamilelerde iç giyim seçimi

 

 

Bayanlar iç giyim tercihleri konusunda hamilelik döneminde daha dikkatli davranmak durumundadırlar. Vücudunuzun büyük değişimler yaşadığı bu dönemde farklı iç giyim alternatifleri sizleri oldukça rahat ettirecektir. Hamilelerde iç giyim seçimi ilk aylarda yapılacak ise göğüsleriniz ileri derecede büyüyeceği için ileriye yönelik tercihler yapmak önem taşıyan bir husus olacaktır. Bu dönemde göğüslerinize tam destek sağlayacak, göğsünüzü tam saran, geniş balenli ve geniş askılı sutyenler tercih etmelisiniz. Bu sayede büyüyen göğüslerinizden dolayı oluşabilecek sırt ağrılarını en aza indirebilirsiniz.

 

Hamilelik döneminde iç çamaşırı seçimi

 

Hamilelik döneminde iç çamaşırı seçimi yaparken sentetik olmayan doğal malzemeden üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Alt grup iç çamaşırları genellikle bir beden büyük seçilerek kan dolaşımı üzerine muhtemel olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Gebe elbisesi ve aksesuarları satan birçok mağazada ve internet mağazalarında, hamileler için özel üretilmiş iç çamaşırı ve sütyenleri bulmanız mümkündür.

 

Hamilelikte Gecelik Seçimi

 

Gecelik tercihlerinizde öncelikle rahatlığına bakmalısınız. Hamileliğin ilk aylarında kıyafet bedenininiz aynı kalabilir ancak ilerleyen aylardaki ağırlık artışını göz önünde bulundurarak belden ayarlanabilir, esneyen kumaşlardan oluşan rahat geceliklere öncelik vermelisiniz. Geceliği giydiğinizde hareket özgürlüğünüz olmalı, büyüyen göbeğiniz zaten birçok hareketinizi kısıtlayacak. İç çamaşırı seçiminde olduğu gibi gecelik seçiminde de pamuklu kumaşlardan yapılanları seçmeniz oldukça önemlidir. Gecelik kumaşının batma hissini engeller. Mevsimsel değişiklikler de gecelik tercihi yapılırken göz önünde bulundurulmalı, yaz aylarında daha ferah, ince kumaşlardan yapılmış askılı gecelikleri seçerken, kış aylarında ise kalın, polar ya da pamuklu uzun kollu modelleri kullanabilirsiniz. Bu dönem vücudunuzun en savunmasız ve hassas dönemi olduğu için üşütmeye ve aşırı terlemeye karşı kendinizi korumalısınız.

 

Fantezi İç Giyim

 

Alınan kilolara ve şişliklere bağlı olarak çoğu kadın bu dönemde kendisini fiziksel açıdan kendisini çekici hissetmez ve psikolojik sorunlara oldukça yatkındır. Bu dönmede her zamankinden daha fazla morale ihtiyacınız olduğu düşünüldüğünde gösterişli Fantezi İç Giyim modellerinin kendiniz, iyi hissetmenize yardımcı olacağı bir gerçek. Kolay giyilebilir, yorucu ve zor kullanımı olan modellerden kaçınarak, sağlık ve hijyen koşullarını gözeterek ve kullanılan malzeme seçiminde sağlıklı olanlara öncelik vererek fantezi iç giyim ürünleri arasından istediğinizi alıp kullanabilirsiniz.

 

Yazar: sunsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir