güzellik

Güzellik Sırları Nelerdir

SAÇ BAKIM

Saç bakım konusu özellikle kadınlar için çok önemli bir noktadır. Saç kırıkları kabarmalar kötü bir görüntü oluşturabilir.Saç bakım  güzelliği en çok etkileyen noktalardan biridir. Saça nasıl şekil verilirse yüz mimiklerine kadar değişim yaratabilir. Peki bir insan saçı için nasıl bir iyilik yapabilir. Öncelikle saçı sürekli yıkamak doğru değildir. Saçı en çok besleyecek şey kendi oluşturduğu yağıdır. Eğer sağlıklı bir saç görünmesini istiyorsanız 2 ayda bir saç kestirmek en iyi yöntemdir. Kırıkları aldırmak saç için önemli bir noktadır. Eğer saç kremi kullanılacaksa diplere kullanmak çok yanlıştır. Sadece uçlara sürülmesi gerekir. Saç bakım  denilince akla tabii ki mevsim değişiklikleri gelir ve her ne kadar bakım uygulanılırsa uygulansın mevsim değişikliğinden dolayı saçlar bakımsız görünebilir.

GÜZELLİK MASKELERİ

Güzellik maskeleri hem ferah hissettirir hem de sağlıklı bir cilt oluşturur. Ancak güzellik merkezlerinde saatler harcayıp da tonlarca para dökmek ne kadar doğru tartışılır. Evde doğal yöntemlerle de güzellik maskeleri uygulanabilir. İlk maskemiz bal maskesidir. Hazırlanışına bakacak olursak 1 yumurtanın beyazı , 1 damla limon suyu , ve tabii ki 1 tatlı kaşığı kadar balın karıştırılmasıyla maske elde edilir. Yüzde 10 dakika durması yeterli olacaktır. Güzellik deyince tabii ki cildi nemlendirmek önemli bir noktadır. Bunun için de yumurtanın sarısı , 1 yemek kaşığı zeytinyağı , 1 tatlı kaşığı bal , 10 damla portakal suyu , kestane unu ve 1 tatlı kaşığı kaymak yeterli olacaktır. 20 dakika uygulanması yeterli olacaktır. Bu şekilde doğal yollarla güzellik maskeleri yapmak mümkündür.

DUDAK BAKIM

Dudak bakım denilince akla güzel bir gülümseme , pürüzsüz dudaklar gelir. Peki dudak bakım açısından ne yapılabilir. Öncelikle dudak ısırma gibi bir alışkanlık varsa derhal bu alışkanlıktan kurtulmalı insan. Dudağın pul pul dökülmesine sebep olan bu alışkanlık dudağın doğasına zarar veren bir alışkanlıktır. Bunun yanında vücudu susuz bırakmamak gerekir. Çünkü bu susuzluk çatlak oluşturur. Eğer  dudak bakım ürünü kullanılacaksa bunun doğal yağlar içermesine dikkat edilmelidir. Dudaklar için en iyi bakım peeling yapılmasıdır.

Yazar: sunsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir