göz makyajı

Elektrik Mavisi Makyaj Trendi

 

 

Bu sezon mavi ama özellikle de elektrik mavisi, makyaj uygulamalarında çok moda. Bu rengin oldukça dikkat çekici olması hem moda alanında giysilerde, hem de make up konusunda kozmetik alanında çok kullanılmasına neden oluyor. Bu tılsımlı renk, koyu renkli gözlü bayanlarda ilginç durduğu kadar renkli gözlü kadınlarda da çok efektif duruyor. Sizde makyaj konusunda farklı renklere merak sardıysanız, özellikle bu ilginç rengi gözlerinizde kullanabilirsiniz. Elektrik Mavisi Makyaj Trendi için aşağıdaki tekniklerden yararlanabilirsiniz.

 

Yaz mevsimine oldukça uygun olan bu hareketli ve kıpır kıpır rengi gün içinde şehir turu atarken ya da sahil kasabasında gezerken kullanabilirsiniz. Yine deniz kenarında yapacağınız makyaj için de mavi sularla oldukça uyumlu olabilecek olan bir renk. Söz gelimi elektrik mavisi olan ve suya dayanıklı /water proof bir göz kalemi seçerek gözlerinizi çerçeveleyerek bu şekilde havuza bile girebilirsiniz. Suya dayanıklı göz kalemlerinden kullandığınızda terleseniz bile kaleminiz akmayacak. Neticede gözlerinize yaz aylarına uygun olan water proof elektrik mavisi bir kalem çekmiş olacaksınız. Ama bu da yetmez ben bu rengi çok sevdim derseniz, elektrik mavisi rimelle kirpiklerinizi de masmavi yapabilirsiniz.

En Dikkat Çekici Mavi

 

Gözlerinizde kullandığınız bu rengin aşırı iddialı olduğunu sakın unutmayın. Adı üzerinde elektrik mavisi oldukça parlayan ve gözlerde patlayan neon renklerden olduğundan örneğin ciddi mekanlarda, ofis kullanamayacağınız renklerdendir. Öte yandan çılgın konserler ya da partiler için Elektrik Mavisi Makyaj Trendi uygun olabilir.

 

Bu özel renkle makyaj uygulama tekniklerine devam edecek olursak pigmentasyonu yüksek olan elektrik mavi tondaki pigment göz farlarından alarak gözlerinize iyice dağıtabilirsiniz. Bu sayede bu çarpıcı maviyle dumanlı göz makyajı türünde bir uygulama yapmış olacaksınız. Özellikle siyah gözlü ve mavi gözlü kadınlara öneririz.

 

Mavi Tonunu Tek Başına Kullanmak Zorunda Değilsiniz

 

Elektrik mavisini, yanına uygun ve değişik renkler katarak zenginleştirebilir ve harmanlayabilirsiniz. Çünkü kahve tonları ya da bakır tonlarıyla çok uyumlu bir renktir . Örneğin bakır tonları, bordo, kızıl ve kahve tonlarıyla harmanlayabileceğiniz ilginç bir mavi tonundan oluşur Elektrik Mavisi Makyaj Trendi.

 

 

 

Yazar: sunsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir