aşk

Aşkta Doğru Kişiyi Bulmanın Yolları Nelerdir?

Hemen herkesin en büyük ideallerinden bir tanesi hayatına alacağı, hatta evleneceği kişiyi doğru seçmektir. Peki bu doğru kişiyi nasıl bulabiliriz? Bulduğumuz kişinin doğru kişi olduğunu nasıl anlarız. İlk olarak bir ilişkiye başlayabilmek için yeni tanıştığınız kişilere karşı sizin sorumluluğunuz olacağını bilmelisiniz. Bu kısımda tanıştığınız bireylere karşı doğal olun. Kesinlikle rol yapmayın. Olduğunuzdan farklıymış imajı vermek gibi bir amacınız olmasın.

Eleştiri yapın…

aşk

Eleştiri yapmak ve yapabilmek aslında bir erdemliktir. Çünkü bunu herkes başaramaz. Eleştiri yaparak kendinizdeki eksiklerin farkına varabilir ve bunları düzeltmek için doğru bir teşhis koyabilirsiniz.

Hayat dolu insanları sevin

İnsanlar karşılarındakilere kendi enerjilerini aktarırlar. Tanıştığınız ve hayatınıza aldığınız kişi neşesiz ve mutlu olmayı bilmeyen biriyse bu durumda sorunlar baş gösterecektir. Tıpkı zincirleme bir reaksiyon gibi bu durum ilerleyecek ve mutsuzluk size de yansıyacaktır. Bu yüzden hayatınıza alacağınız kişileri doğru seçmeniz önemli. Küçük şeylerden mutlu olabilen, hayata gülücükler saçan kişiler ile mutluluğu yakalamak kolaydır.

Hatalarınızı tekrar etmemeye çalışın

Herkes hayatının belli bölümlerinde hatalar yapabilir. Bu hatalar ilişki sırasında da olur. Ancak önemli olan kişilerin hatalarından ders çıkarabilmeleridir. Bu sebeple dikkatli adımlar atın. Hata yaptığınızda tekrar etmemeye özen gösterin. İlişkilerdeki hatalar ilk kez olduğunda affedilebilir ancak tekrarlandığında ileriye dönük defalarca olabileceği izlenimi bırakır. Bu yüzden tekrar affı söz konusu olmayabilir.

Karşınızdakini değiştirmeye çalışmayın

Tanıştığınız yada hayatınıza almak istediğiniz kişinin karakterinin değişmeyecağini bilmelisiniz. Her ne akdar hoşunuza gitse de size uymayan pek çok özellik gördüğünüz kişileri hayatınıza almamaya özen gösterin. İleride kendinize göre çeki düzen verebileceğinizi sansanız da bu kişiler asla değişmez.

Yazar: sunsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir