allık

ALLIK SEÇİMİ VE TEMİZLENİŞİ NASIL OLMALI?

Kadınlar tarafından en çok kullanılan makyaj malzemelerinin en başlarından biri olan allık, eğer uygun ve başarılı bir şekilde uygulanırsa görünümünüzü baştan aşağı değiştirip size olumlu bir hava katar. Fakat gelişi güzel ve düzensiz kullanıldığında ise sizi komik hiç istemeyeceğiniz bir duruma

TEN RENGİNE UYGUN TONU SEÇ

Ten renginize uygun renkte ki allık tonlarını seçmeniz hayati öneme sahip. Açık tenliyseniz şeftali ve pembe(açık) tonlarını, esmer tenliler parlak kayısı ya da pembe(kapalı) renk tonları, buğday tenlilerde ise kayısı ve kayısının daha açık olan tonlarını kullanabilirsiniz.

YÜZ ŞEKLİNE UYGUN TEKNİĞİ SEÇ

allık

Yüzünüzde kullanacağınız allıklar kemik yapınızı belirginleştirip görünüşünü güçlendireceği için yüz şeklinize uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

PRİMER

Allığın uygulandığı alanda, allığın uzun sürece kalmasına yardımcı olur.

AKNELERİNİZ VARSA SİMDEN UZAK DURMALISINIZ.

Cildinizde akne, sivilce bunların yanı sıra kabarıklık ve  geniş gözenekleriniz varsa parlak tonlardaki ya da simli allıkları kullanmaktan kaçınmalısınız.

ALLIK TEMİZLENİŞİ İÇİN DE

Herhangi bir kaseye doldurduğunuz ılık suya, nemlendirici özelliğe sahip şampuan olmak kaydıyla şampuandan bir miktar ekleyin. Fırçaları kasenin içine koyun ve kasenin içinde çevirmeye başlayın. İyice çevirdikten sonra suyu dökün ve aynı işlemi ta ki kasenin içindeki suda boya kalmayana kadar tekrar edin.

Yazar: sunsan

1 thought on “ALLIK SEÇİMİ VE TEMİZLENİŞİ NASIL OLMALI?

    pinoychannel

    (Temmuz 17, 2018 - 6:49 pm)

    nice

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir